Neukázněný řidič ohrožoval riskantní jízdou ostatní účastníky provozu

07.11.2018
Ilustrační foto
Kriminalisté Územního odboru Kladno v současné době prošetřují případ velmi neukázněného řidiče, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval životy a zdraví všech účastníků silničního provozu včetně posádky, která s ním cestovala ve vozidle. Jedním ze spolucestujících bylo roční dítě.

Na linku 158 oznámil jeden z řidičů, který byl předjet vozidlem na plné čáře a přestupek zaznamenal na palubní kameru. Podezřelý řidič se svým vozidlem předjížděl v daném úseku vícekrát přes plnou dvojitou čáru, i když v protisměru jela jiná vozidla, která byla nucena uhýbat, aby zamezila srážce. Tento řidič svou riskantní a bezohlednou jízdou ohrozil životy a zdraví osobních posádek vozidel včetně té, která s ním cestovala ve vozidle. Jedním ze spolucestujících bylo roční dítě.

U autobusové zastávky nedaleko obce Třebíz tato nebezpečná jízda skončila, neboť se řidiči porouchalo vozidlo. Za ním okamžitě zastavil i řidič, který jízdu tohoto vozidla monitoroval na palubní kameře a na místě vyčkal do příjezdu přivolané policejní hlídky.

Policisté případ nejprve šetřili jako přestupkové jednání v dopravě, ale po vyhodnocení kamerového záznamu byl případ překvalifikován jako podezření z trestného činu obecné ohrožení.

Policie opět upozorňuje řidiče, že pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. Nebezpečná je v každém případě agresivní, bezohledná nebo riskantní jízda a v žádném případě za volant nepatří ani řidič posilněný alkoholem, či drogami. Všichni řidiči, kteří nedodržují předpisy silničního provozu jsou v dopravě nebezpeční a tímto svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Kladenska