Neukázněný řidič způsobil nehodu pod vlivem alkoholu

09.10.2018
Ilustrační foto
Dne 6. října 2018 po osmé hodině vyjížděli policisté obvodního oddělení Unhošť a kladenského dopravního inspektorátu k dopravní nehodě, která se stala při výjezdu z benzinové čerpací stanice v obci Velká Dobrá na Kladensku.

Řidič nákladního vozidla při vyjíždění na pozemní komunikaci ve směru na Karlovy Vary se střetl se zde zaparkovaným osobním vozidlem. Při střetu nedošlo k žádnému zranění. Na místo dopravní nehody vyjely policejní hlídky.  Řidič byl vyzván k předložení dokladů pro řízení motorových vozidel a k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota byla ve výši 1,46 promile alkoholu v dechu. Padesátiletý řidič z okresu Příbram je nyní za tento skutek podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Následující den 7. října 2018 policisté oddělení hlídkové služby v rámci výkonu služby zjistili při kontrolní činnosti na pozemních komunikacích města Kladna další dva neukázněné řidiče při jízdě za volantem.

V dopoledních hodinách policejní hlídka zastavila osobní vozidlo VW Passat v Kladně v Kročehlavské ulici, neboť tento řidič nerespektoval ve Fůgnerově ulici zákaz vjezdu všech vozidel. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla. Řidič předložil doklady bez řidičského průkazu, který si údajně opomenul doma. Následným policejním šetřením bylo ihned zjištěno, šestadvacetiletý muž z Ústeckého kraje má od září letošního roku do července 2019 platný zákaz řízení motorových vozidel. Dále bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu od září 2018. Policisté řidiče dále vyzvali k dechové zkoušce a testu na drogy. Test na drogy byl s negativním výsledkem a  dechovou zkoušku řidič odmítl.  Policisté podezřelého řidiče z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení Kladno k provedení procesních úkonů.

Po patnácté hodině policisté oddělení hlídkové služby v ulici U šestého v Kladně Dubí zastavili ke kontrole osobní vozidlo tovární značky Nissan Primera, jehož řidičem byl zjištěn čtyřiatřicetiletý muž z Kladna. Řidič u sebe neměl řidičský průkaz, neboť má vysloven zákaz řízení motorových vozidel od června 2018. Dále byl vyzván k dechové zkoušce i testu na drogy, které byly s negativním výsledkem. Řidič je nyní za své jednání podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Kladenska