Opilý řidič nezvládl řízení a narazil do stromu

07.12.2018
Ilustrační foto
Na linku 158 bylo dne 3. prosince 2018 oznámeno v odpoledních hodinách, že na pozemní komunikaci mezi obcemi Brandýsek ve směru na Třebusice se nachází havarované vozidlo Škoda Fabia, u něhož se pohybují dvě zraněné osoby.

Na místo oznámené dopravní nehody v ulici Do Brodců se ihned dostavila policejní hlídka,  která nejprve vyzvala řidiče havarovaného vozidla k předložení všech dokladů potřebných k řízení motorových vozidel a k prokázání totožnosti. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že pětadvacetiletý řidič z Kladenska usedl za volant pod vlivem alkoholu a poté nezvládl řízení a narazil do stromu. K danému skutku se doznal. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem 1,43 promile alkoholu v dechu.

Ve vozidle cestovala dvoučlenná posádka. Řidič i jeho dvaadvacetiletý spolujezdec z Kladenska utrpěli zranění lehčího charakteru, se kterým byli posádkou ZZS převezeni na ošetření do kladenské nemocnice. Řidič byl vyzván i k podrobení dalšího lékařského vyšetření s odběrem biologického materiálu, čemuž vyhověl.

Řidičský průkaz nebyl zadržen, neboť policejním šetřením bylo zjištěno, že řidič v současné době řidičské oprávnění nevlastní.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému muži za jeho protiprávní jednání hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 3 roky.  

Kladenská policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Řidiči posilněni před jízdou alkoholem nebo drogami jsou velmi nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Kladenska