Policisté Kladna zadrželi opilou řidičku, může skončit až na rok za mřížemi

08.11.2018
Ilustrační foto
Dne 6. listopadu 2018 policisté zastavili ke kontrole v ulici C. Boudy v Kladně osobní vozidlo.

Policisté vyzvali řidičku k přeložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla. Prokázáním totožnosti bylo zjištěno, že řidičkou vozidla je čtyřiačtyřicetiletá žena z Berouna. Řidička byla dále vyzvána k dechové zkoušce, při které jí byla naměřena hodnota 2,17 promile alkoholu v dechu. Policisté podezřelé řidičce zadrželi řidičský průkaz a vozidlo bylo na místě odstaveno a zabezpečeno.

Nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento skutek ženě hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 roku.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech nevinných účastníků silničního provozu.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Kladenska