Policisté poděkovali trojici poctivých děvčat, které vrátily ztracenou peněženku

10.10.2018
Oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty jako odměnu pro tři poctivé nálezkyně, které našly v Pavlisově ulici v Kladně ztracenou peněženku, kterou  odevzdaly i s finančním obsahem na policejní služebnu, pozvalo děvčata i s jejich spolužáky na obvodní oddělení v Kladně.

Policisté pro žáky připravili program, při kterém mohli shlédnout zázemí pro výkon policejní služby. Žáci navštívili stálou službu, výslechovou místnost, policejní celu a měli možnost si prohlédnout i služební vozidlo. Policisté dětem jako ukázku připravili snímání otisku jednoho z prstů a seznámili je se služební výstrojí a výzbrojí, kterou si mohli prohlédnout.  Svědomitá děvčata i se svými spolužáky přijal vedoucí obvodního oddělení Kladno, který s dětmi diskutoval a upozornil je na rizikové situace, se kterými se mohou setkat.

Za svůj poctivý čin a vzorné jednání byly všechny tři nálezkyně  odměněny od policie  taštičkami s drobnými dárky. Redaktor Kladenských listů děvčatům předal za jejich internetový deník  dárkové poukázky do jednoho z kladenských nákupních center. Policistky z oddělení tisku a prevence na závěr návštěvy na policejní služebně rozdaly všem žákům křížovky s preventivní tématikou a rozloučily se.    

Pozvání na policejní služebnu jako poděkování děvčata i jejich spolužáci včetně doprovázející třídní paní učitelky s nadšením uvítali a po celou dobu návštěvy v policejních prostorách s velkým zájmem sledovali prohlídku a ukázky a vznesli i několik zvídavých dotazů.

Tato tři vzorná děvčata svým poctivým přístupem a jednáním jsou velkým příkladem svým spolužákům a ostatním dětem, ale především i dospělým osobám.  
 
Převzato ODTUD

Aktuálně z Kladenska