Při preventivní akci policisté zkontrolují několik hřbitovů na Kladensku

02.11.2018
Oddělení tisku a prevence a policisté z oddělení hlídkové služby a z ostatních obvodních odděleních i v letošním roce navázali na pravidelnou preventivně bezpečnostní akci zaměřenou na kontroly hřbitovů ve vytipovaných místech v okrese Kladno. Preventivní kontrolní činnost se uskuteční ve dnech od 26. října do 6. listopadu 2018, při které budou policejní hlídky kontrolovat  hroby na hřbitovech po celém území  kladenského okresu.

Policisté majitelům hrobů doporučují, aby si  své hroby na hřbitovech vyfotografovali a vlastnili tak dokumentaci pro případ, kdyby jim byly z hrobu zcizeny nějaké předměty. V dnešní době jsou pachatelé nevyzpytatelní a kromě svícnů, květin a věnců se dost často zaměřují na části funerální architektury, jako jsou například části hrobek a náhrobků a nebo okrasné kovové předměty, či sošky.

V rámci této preventivní akce policisté budou poskytovat informace občanům, kteří v danou dobu se budou právě nacházet na hřbitovech. Dále zde budou distribuovat letáky s preventivní tématikou.

Policisté upozorňují občany, aby na těchto pietních místech a především ve dnech před Památkou zesnulých, kdy je zvýšený počet návštěvnosti, zde neopomínali věci ve svých vozidlech, neboť  zloděj umí využít každou chvilku nepozornosti.

Dále policisté apelují na řidiče, aby byli  v těchto dnech velmi obezřetní,  neboť jako každým rokem je v předdušičkových dnech očekáván zesílený provoz a vyšší nárůst vozidel v silničním provozu. Z těchto důvodů by řidiči měli dbát zvýšené opatrnosti.  Toto upozornění se týká všech účastníků silničního provozu včetně chodců.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Kladenska